O nas
Centrum Terapii GADASIE zostało założone w 2018 roku, przez logopedkę wczesnej interwencji z wieloletnim doświadczeniem - Aleksandrę Wasilewską. Miejsce to powstało, aby niemowlęta i dzieci starsze mogły uzyskać kompleksową diagnostykę oraz terapię, ukierunkowaną na leczenie danej przypadłości.
Na prowadzonych zajęciach terapeutycznych królują kreatywne pomysły, dobra zabawa, mnóstwo uśmiechu, a także elastyczność oraz zrozumienie wobec potrzeb dziecka i jego opiekunów. Zarówno nasi mali pacjenci jak i ich rodzice, mogą liczyć na profesjonalną pomoc już od pierwszych chwil pobytu w Centrum Terapii GADASIE.
Gabinet logopedyczny Gdańsk
Każdy nasz gabinet logopedyczny w Gdańsku, wyposażony jest w sprzęty niezbędne do pracy z pacjentami w różnym wieku. W trakcie terapii korzystamy z wielu pomocy dydaktycznych - w tym autorskich filmów, gier i książek. Naszych podopiecznych traktujemy priorytetowo i wspieramy na każdym etapie leczenia.
U nas nie ma nudy! Wiemy, że w pracy z dziećmi jedynie zajęcia pełne dobrej zabawy mogą przynieść oczekiwane rezultaty. Maluchy nie są w stanie skupić swojej uwagi na długi czas. Z tego powodu odrzucamy schematyczne działania polegające wyłącznie na siedzeniu i powtarzaniu narzuconych ćwiczeń. Pracujemy w oparciu o wzajemne zaufanie i dobre relacje tak, by pacjenci czuli się komfortowo w czasie zajęć.
Wykwalifikowany zespół terapeutów
Zespół GADASIE to nie tylko utalentowani logopedzi. To także wykwalifikowani fizjoterapeuci, psychologowie, terapeuci integracji sensorycznej, dietetycy, muzykoterapeuci i trenerzy TUS. Wszyscy Ci specjaliści zebrali się w jednym miejscu, by wspólnie nieść pomoc potrzebującym pacjentom i ich opiekunom - wesprzeć profesjonalną radą, dodać otuchy i pokierować na drodze leczenia.
Nie lubimy tkwić w miejscu. Z tego powodu stale poszerzamy swoją wiedzę, uczęszczając na rozmaite spotkania, kursy i szkolenia z zakresu prowadzonych terapii. Wszystko to, aby być na bieżąco z nowościami w branży, innowacyjnymi metodami leczenia i po prostu - żeby rozwijać swoje umiejętności. Wszystko to dla dobra naszych małych pacjentów.
Dogoterapia pod okiem specjalistów
Współpracujemy z Eskimoteam - firmą zajmującą się promowaniem zdrowego stylu życia, edukacją przyrodniczą oraz dogoterapią. W celu pokonania lęków i doświadczenia międzygatunkowej więzi, zapraszamy dzieci na spotkania z psami pod okiem dogoterapeuty, który pomoże najmłodszym otworzyć się na świat w jego różnych wymiarach.
GADASIE podczas odwiedzin w kaszubskim Skrzeszewie doświadczają bliskiego kontaktu z naturą podczas leśnych spacerów, zabaw z psami zaprzęgowymi Alaskan Husky, a po dniu pełnym wrażeń - siedząc w indiańskim tipi przy ognisku - słuchają legend oraz opowieści z dalekich, podbiegunowych podróży Bartka Piasecznego – właściciela Eskimoteam, dziennikarza, działacza społecznego, podróżnika i dogoterapeuty.
Dama niebieskobrzucha pod naszą opieką
Zaadoptowaliśmy Damę niebieskobrzuchą z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego!
Dama niebieskobrzucha (Lorius lory) to gatunek papugi występujący naturalnie w Nowej Gwinei i sąsiadujących jej archipelagach. Zamieszkuje głównie lasy i obrzeża leśne, a także zalesione tereny podmokłe. Ptaki te lubią towarzystwo - zazwyczaj żyją w małych grupach bądź parami. Na co dzień spędzają czas patrolując drzewa i krzewy w poszukiwaniu pożywienia.
Dama niebieskobrzucha słynie ze swojego gibkiego języka, który umożliwia jej nie tylko pobieranie pokarmu, ale także daje zdolności dźwiękonaśladowcze. Papuga ta ma więc wiele wspólnego z naszymi Gadasiami, którzy tak jak i ona starają się wykorzystywać pełen potencjał swojego aparatu mowy.
Centrum Terapii GADASIE posiada aktualnie trzy placówki w Gdańsku. Znajdziesz je pod adresem:
Centrum Terapii Gadasie, NPPP Gadasie
Bulońska 18A Gdańsk Morena
Centrum Terapii Gadasie,
ul. S.Dąbka 6a 80-180 Gdańsk Łostowice
Centrum Terapii Gadasie,
ul. Mariana Kołodzieja 55/48 80-180 Gdańsk
Terapia SI
dla najmłodszych
Zaburzenia integracji sensorycznej to powszechne zjawisko, które dotyka znaczną część dzieci cierpiących między innymi na autyzm, zespół Downa, ADHD, czy dyspraksję. W Centrum Terapii GADASIE nasi doświadczeni terapeuci SI pomagają uporać się z tym problemem, prowadząc zajęcia w specjalistycznej sali doświadczania świata.
Wiemy, że każde dziecko jest wyjątkową jednostką, potrzebującą uwagi i ćwiczeń dostosowanych do własnych możliwości. Z tego też powodu, staramy się terapię SI konstruować zgodnie z indywidualnymi potrzebami naszych małych pacjentów. Chcemy, aby każdy nasz podopieczny doświadczał aktywnej stymulacji swoich zmysłów w sposób kontrolowany i bezpieczny - zajęcia integracji sensorycznej mają im pomóc, nie je przytłoczyć.
Fizjoterapia dziecięca
w Gdańsku
Specjaliści pracujący w Centrum Terapii GADASIE wykazują pełne zrozumienie dla rodziców i ich pociech, borykającymi się z różnego typu wadami rozwojowymi oraz wadami postawy. Chcą oni pomóc dzieciom w walce z posiadanymi schorzeniami, a ich opiekunów naprowadzić na prawidłowe postępowanie w czasie leczenia i terapii.
Nasi gdańscy fizjoterapeuci dziecięcy pracują z maluchami już od wieku niemowlęcego. W trakcie fizjoterapii wykorzystują liczne techniki i metody - w tym metodę NDT-BOBATH - pomagające w osiągnięciu upragnionych rezultatów. Po konsultacji i wstępnej diagnozie, tworzą oni zindywidualizowane plany terapeutyczne dla każdego małego pacjenta.
Wsparcie psychologa dziecięcego
GADASIE dbają o zdrowie psychiczne swoich podopiecznych. Z tego też powodu, nasze placówki oferują specjalistyczną pomoc psychologiczną dla dzieci oraz ich opiekunów. Wierzymy, że skuteczna terapia to taka, która obejmuje nie tylko najmłodszych, ale również ich najbliższe otoczenie. Jesteśmy nastawieni na wspólne rozwiązywanie zaistniałych problemów.
Każde dziecko inaczej odbiera otaczający go świat, inaczej też reaguje na poszczególne sytuacje i kierowane w ich stronę słowa. Może to niekiedy wywołać u nich uczucie strachu, bezradności, a nawet agresję. Psycholog dziecięcy ma za zadanie odnaleźć przyczynę problemu i wspólnie z opiekunami wdrożyć działania, mające na celu jego likwidację i poprawę samopoczucia małego pacjenta.